ای پادشاه ملک خورشید،                                  

در بارگاهت راهي نيست ميان حاجت و اجابت

دل هزاران عاشق به ضريحت                            

پيوند خورده

چرا که کرامتت کرامت همايونيست و عطايت فراتر از لياقت ما

ماه ذي القعده از آن جهت که ولادت امام رضا (ع) در آن رخ داده، ماه آن امام بزرگوار گفته شده که البته در اين ميان، روز 23 ذي القعده مورد سفارش ويژه است.

23 ذي القعده روز بسيار شريفي است، بنا بر روايتي روز شهادت امام رضا(ع) و روز زيارتي مخصوص امام رضا (ع) است و بر خواندن زيارت آن حضرت از راه دور و نزديك تاكيد شده است

هرکجاي ايران پهناور که زندگي کني، وقتي دلت با ذکر «يا رضا» بلرزد، به سوي ارض اقدس مي‌ايستي و دست بر سينه خم مي‌شوي و کلامت را به ذکر زيباي « السلام عليک يا علي بن موسي الرضا(ع)» مزين مي سازي، تا قد خميده ات ازتو تنديسي بسازد با ياد سلام بر غريب طوس.هرجاي اين مرز وبوم هستيد زائر حرم اين امام همام شويد.

حديثي از امام رضا (ع)

امام رضا (عليه السلام) فرمود: مـومـن، مـومـن واقعى نيست، مگـر آن كه سه خصلت در او بـاشــد

سنتـى از پـروردگـارش و سنتـى از پيـامبـرش و سنتـى از امـامـش اما سنت پروردگارش، پـوشاندن راز خود است.و سنت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است و اما سنت امامـش، صبر كردن در زمان تنگدستـى و پريشان حالى است.

صلوات خاصه امام رضا:

خدايا رحمت فرست برعلي بن موسي الرضا امام با تقوا و پاک و حجت تو بر هر که روي زمين است و هر که زير خاک، رحمت بسيار و تمام با برکت وپيوسته و پياپي و دنبال هم چنان بهترين رحمتي که بر يکي از اوليائت فرستادي

التماس دعا

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (21)